ROWERAMI DO JAKUBOWA

9 kwietnia 2016 roku został otwarty sezon dla grupy rowerowej „50 plus” pod przewodnictwem ks. proboszcza Ryszarda Grabarskiego. Odbyła się pielgrzymka do Jakubowa. Grupa 15 osobowa wyruszyła na swoją pierwszą pielgrzymkę rowerową z plebanii o godz: 7:45.Trasa wynosiła 82 km. Pierwszy odpoczynek w Przemkowie, następny w Radwanicach przy kawie i domowych wypiekach. Do Jakubowa dojechaliśmy o godz: 11:10 po krótkim odpoczynku nasz niezawodny Antek poczęstował zupą gulaszową rowerzystów i naszych parafian którzy dołączyli do nas samochodami. O godz.13 uczestniczyliśmy w procesji, która wyszła na powitanie XII pieszej pielgrzymki z Głogowa i przeszliśmy do kościoła gdzie odprawiona była Msza Św. sprawowana przez Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego w intencji pielgrzymów. W czasie Mszy Św. miało miejsce odnowienie przyrzeczeń Chrztu Św. Na zakończenie Mszy Św. ks. proboszcz tamtejszej parafii zaprosił wszystkich pielgrzymów na poczęstunek do świetlicy. Nasza grupa wyruszyła w drogę powrotną, odpoczynek był tylko jeden w Niegosławicach. Cali i zdrowi wróciliśmy do domu. Alicja Kacan