ZIEMIA ŚWIĘTA – DZIEŃ PIERWSZY

21.01.2016 Pielgrzymka rozpoczęła się w naszej świątyni – p.w. Wniebowzięcia NMP, Mszą Świętą o godzinie 14:30, odprawioną przez organizatora, a zarazem duchowego pasterza ks. Andrzeja Jędrzejowskiego. Pobłogosławieni przez proboszcza ks. Ryszarda Grabarskiego i zaopatrzeni w relikwie święte Jana Pawła II wyruszyliśmy do Ziemi Świętej, będącej świadkiem niezwykłych wydarzeń w historii Zbawienia, naznaczonej obecnością czasów Chrystusa. W liczbie 30 pielgrzymów, naszego duchowego pasterza i współorganizatora z Alfa-Tur – siostry Teresy Olszewskiej pragnęliśmy pogłębić wiarę i odkryć na nowo sens drogi, jaką przebyło chrześcijaństwo od pierwszego Słowa aż po Zbawienie, jaką przebył Chrystus od urodzenia aż po męczeńską śmierć. Gotowi, na aktywne uczestnictwo z otwartym sercem, na duchowe przeżycia w tej niezwykłej pielgrzymce. Podczas całej drogi naszego pielgrzymowania, wspólne modlitwy, pieśni i kolędy, pokrzepiały nasze serca. Autor tekstu: Kazimierz Tomczuk