DZIEŃ DRUGI

22.01.2016 Po nocnym locie samolotem z Pragi, przed świtem wylądowaliśmy w Tel Awiwie. Powitani na lotnisku przez przewodnika – brata Stanisława Lipnickiego, niejako z marszu, „pierwsze kroki” skierowaliśmy ku Cezarei Nadmorskiej. Następnie udaliśmy się do Hajfy, miasta portowego z atrakcyjnymi ogrodami bahaistów. Na Górze Karmel w sanktuarium Stella Maris – Matki Bożej Szkaplerznej uczestniczyliśmy w mszy świętej celebrowanej przez naszego duszpasterza. Po mszy świętej o. Jan Kanty OCD kreśli historię zakonu karmelitów bosych i przyjmuje do bractwa wyrażających chęć należenia do tzw. Rodziny Karmelitańskiej. Podziwiamy klasztor karmelitański i grotę w której przebywał prorok Eliasz. Kolejnym etapem w tym dniu jest Góra Tabor. Jest to miejsce przemienienia Jezusa, które zostało upamiętnione Bazyliką Przemienienia Pańskiego i przylegającym do niej klasztorem. Na zakończenie dnia już w Nazarecie nawiedziliśmy Bazylikę Zwiastowania i nieopodal położony kościół św. Józefa upamiętniający życie Świętej Rodziny i Jezusa z zachowanymi pomieszczeniami mieszkalnymi i warsztatem.