PASTERKA 2015

PASTERKA 2015 24 grudnia jak co roku spotkaliśmy się na Mszy Św. Pasterskiej. W naszej parafii mogliśmy uczestniczyć w kościele parafialnym o godz. 22:00 i 24:00, w Śliwniku o godz. 22:00 oraz w szpitalu o godz. 21. Eucharystia o północy była koncelebrowana przez ks. Pawła, Ks. Andrzeja, ks. Adama, ks. dr Tomasza i ks. prałata Mieczysława. Głównym celebransem był ks. Paweł. I to on w uroczystej procesji zaniósł figurkę Dzieciątka Jezus do stajenki i złożył w żłóbku, a ks. Andrzej w procesji niósł Ewangeliarz. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dr Tomasz Trębacz. Usłyszeliśmy w nim wiele pytań, nad którymi powinniśmy się zastanowić i na nie odpowiedzieć. „Drodzy Bracia i Siostry, „pasterkowi ludzie” po co przyszliście tej nocy, co się wydarzyło? Kiedy przyszedł długo oczekiwany Zbawiciel nie zauważyli Go mędrcy, uczeni ale prości pasterze (……..) Bóg przyszedł do człowieka w bardzo prosty sposób, a człowiek Go nie zaważył (………..). Czy przyszedł do Ciebie i został przyjęty? Jeśli dzisiaj nie staniesz się jak dziecko niczego nie zrozumiesz, bo nie dajesz Mu się narodzić w swoim sercu w postawie swojej wiary (…….)” Na koniec zostały złożone życzenia w imieniu ks. kanonika Ryszarda proboszcza, życzenia przekazał ks. Paweł. Następnie wiele podziękowań za przygotowanie naszej świątyni do świąt. Między innymi ks. Andrzejowi za wystawę szopek krakowskich, s. Klarze i Piotrowi Siuda za wystrój kościoła, ks. Pawłowi, klerykowi Łukaszowi, Filipowi, ministrantom za współudział w ustawieniu szopki. Panu Kabzińskiemu za choinki i panom, którzy je ustawili. Za materiał na zbudowanie szopki. I wszystkim, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do tego, aby święta Bożego Narodzenia w naszej parafii miały godną oprawę. Oprawę muzyczną i śpiew na pasterce zapewnili nam: Szprotawska Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza Zdzisława Głowackiego, organista Mieczysław Ganowski i prowadzący śpiew Piotr Siuda.