MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ

MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ W ramach obchodów ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada 2015 roku o godz. 11:00 odbyła się w szprotawskiej farze Eucharystia w intencji Ojczyzny. Celebransem był ks. Andrzej. W Eucharystii uczestniczył też ks. prałat Mieczysław Ruta. W okolicznościowym kazaniu wygłoszonym przez ks. Andrzeja usłyszeliśmy słowa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki „Jesteśmy narodem, który ma przekazać w daleką przyszłość moce nagromadzone przez całe tysiąclecie.”, oraz słowa Marszałka J. Piłsudskiego „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”, a także słowa K.C. Norwida „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”, na zakończenie usłyszeliśmy „Wolność – to dar i zadanie”. W uroczystej Eucharystii uczestniczyli żołnierze z 11 Batalionu Dowodzenia ze swoim dowódcą ppłk mgr inż. Dariuszem Lesiukiem, burmistrz Szprotawy Józef Rubacha z małżonką, zastępca burmistrza Paweł Chylak z małżonką, radni Szprotawy, poczty sztandarowe ze szkół i organizacji. Oprawę muzyczną zapewniła nam szprotawska orkiestra dęta pod dyrekcją kapelmistrza Zdzisława Głowackiego oraz organista Mieczysław Ganowski. Pierwsze czytanie zostało odczytane przez reprezentantkę 11 Batalionu Dowodzenia – plutonowy Dagmara Jankowska. Po eucharystii można było uczestniczyć w Apelu Poległych, który odbył się przed ratuszem.