PIERWSZY BAL WSZYSTKICH ŚW.

PIERWSZY BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 31 października 2015 roku w naszej parafii odbył się po raz pierwszy BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Organizatorami balu był Proboszcz ks. Ryszard z kapłanami posługującymi w naszej parafii: ks. Andrzej, ks. Adam i ks. Paweł. Do współpracy włączył się także burmistrz Szprotawy Józef Rubacha oraz Szprotawski Dom Kultury. Patronatem Balu była redakcja „Gościa Niedzielnego”. Oprawę muzyczną zapewniła schola Vox Cordis pod kierunkiem Marcina Bojskiego. Impreza rozpoczęła się o godz. 15:00 na tzw. „kwadracie” przy ratuszu. Bal prowadził ks. Andrzej, ks. Paweł czuwał nad pracą jurorów oraz rozdawał nagrody, a ks. Adam czuwał nad choreografią. Uczestnicy, którzy przebrali się w postać wybranego przez siebie świętego otrzymali szarfę z imieniem patrona oraz kartkę z numerem, a uczestników było ponad 160. Bal został otwarty przez Proboszcza i Burmistrza. Na początku zostały odśpiewane przez organizatorów: „Barka”, „Taki mały, taki duży” oraz „Bal Wszystkich Świętych”. Następnie zaprezentowane zostały przebrania w kategoriach: przedszkolaki, klasa I, klasa II, klasa IV, klasa V i VI, Gimnazjum, młodzież i dorośli. Jurorzy wyłonili po trzech kandydatów z każdej kategorii, a potem przyznali pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Za pierwsze miejsce zostały przyznawane figury aniołów, zasponsorowane przez ks. Andrzeja. Były też nagrody specjalne. Pomysłowość wykonania strojów była wspaniała, parafianie okazali sie bardzo kreatywni począwszy od tych najmłodszych do tych najstarszych. Była modlitwa, śpiew, tańce, pląsy, korowody, konkursy wiedzy o świętych, radość oraz hojnie rozdawane symboliczne nagrody. W międzyczasie można było wypić gorącą herbatę i kawę oraz zjeść ciasto przygotowane przez parafian, a udostępnione w Sali Rycerskiej ratusza. Sponsorzy balu to: Dubiel PHU Hurtownia Papiernicza, „Na skarpie” Hurtownia Papierniczo-Biurowa, ZUZ Szprotawa Marcin Kwaśniewski, Kwiaciarnie: Edwarda Kustra, „Róża”. Wszyscy uczestnicy balu radośnie przygotowali się czekającej w następnym dniu jedynej i niepowtarzalnej w świecie, polskiej tradycji obchodów Święta Wszystkich Świętych.