ODPUST 2015

ODPUST W KOŚCIELE PARAFIALNYM W UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Jak co roku tak i w tym 15 sierpnia 2015 roku nasza parafialna wspólnota obchodziła uroczystość odpustową w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny patronki naszej świątyni i parafii. Można było uczestniczyć we Mszy św. o godz. 7:00; 8:30; 10:00; 12:00 i 18:00. Uroczysta Msza Św. odpustowa odbyła się o godz. 12:00. Odprawiało ją trzech kapłanów: ks. Proboszcz, ks. Adam i O. Józef; głównym celebransem był O. Józef Oblat. Oprawę muzyczną zapewnił zespół VOX CORDIS pod kierunkiem Renaty Słotwińskiej i Marcina Bojskiego. Okolicznościowe kazanie wygłosił O. Józef. Po komunii św. zostały pobłogosławione tradycyjne bukiety kwiatów i ziół przyniesione przez wiernych, bo w tym dniu obchodzimy również Matki Bożej Zielnej. Potem głos zajął ks. Ryszard proboszcz naszej parafii, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów odpustowych. Następnie został wystawiony Najświętszy Sakrament, przed którym odmówiliśmy Litanię do Najświętszej Maryi Panny. Niestety ze względu na upał nie odbyła się procesja. Na zakończenie zostało odśpiewane radosne Te Deum.