KONCERT CHÓRALNY UZ

KONCERT CHÓRALNY INSTYTUTU MUZYKI UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO 31 maja 2015 roku o godz. 16 odbył się w naszej świątyni KONCERT CHÓRALNY. W koncercie wystąpiły dwa chóry: CHÓR INSTYTUTU MUZYKI UZ oraz CHÓR TOWARZYSTWA ŚPIEWACZEGO „CANTEMUS DOMINO”. Podczas koncertu został zdawany egzamin dyplomowy z dyrygentury przez czterech studentów III r. licencjatu kierunku „edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” z kl. Dyrygowania dr hab. Macieja Ogarka, prof. UZ. Byli to: Kamil Kwiatkowski, Cezary Kostański, Filip Pietrzak i Piotr Watras. Kamil Kwiatkowski i Piotr Watras są mieszkańcami Szprotawy. Usłyszeliśmy też solistów: Violetta Janecka (sopran), Wiktoria Szydłowska (sopran), Bogumiła Tarasiewicz (mezzosopran), Regina Chańczewska (mezzosopran), Małgorzata Wyrwa (alt), Joachim Ryczek (tenor), Piotr Watras (baryton). Akompaniatorami byli wykładowcy UZ: Aleksandra Fudali-Matusewicz, Danuta Ługowska, Bartłomiej Stankowiak. Ponadto grał zespół muzyczny w składzie: Grzegorz Strzelczyk (saksofon), Marek Buczkowski (gitara), Bartosz Pietrzak (gitara basowa), Robert Wawrzyński (fortepian) i Mikołaj Klisiewicz (perkusja). Koncert prowadzili: Robert Wawrzyński i Grzegorz Strzelczyk. Organizatorami koncertu byli: Urząd Miasta Szprotawa, Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Instytut Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Patronat honorowy: Józef Rubacha – burmistrz Szprotawy. Wysłuchaliśmy następujących utworów: Stefan Stuligrosz „Alleluja, Cantate Domino” Psalm 197; Andrzej Koszewski „Zdrowaś królewno wyborna”; Johan Sebastian Bach – Chorał „Wer nur den lieben Gott lasst walten” BWW 434; Georg Friedrich Haendel – „Canticorum Jubilo”; Audrey Snyder – „Ubi Caritas”; Josuas Gaubas – „Exaltabo Te Domine”; Romuald Twardowski – „Alleluja”; Jan Maklakiewicz – „Kołysanka”; Stanisław Niewiadomski – Pieśń „Jakże cię mam brać dziewczyno” (z cyklu „Jaśkowa dola” sł. M. Konopnicka, op.9); Stanisław Kazuro – „Krakowiak”; opr. Jan Czech – „Siekierecka rąbie”; George David Weiss, Hugo Peretti, Luigi Creatore, (arr. E. Denis) – „Cant falling In love”, John Newton, arr. Jerzy Szymaniuk – „Amazing grace”; Norbert Blacha – „Modlitwa o pokój”; Cesar Franck – „Panis angelikus”; Karl Jenkins – „Lacrimosa” z „Requiem”; John Rutter – „The Lord bless you and keep you”; Wolfgang Amadeus Mozart – Aria Figara z I aktu opery „Wesesle Figara”; Gullo Caccini – „Ave Maria”; Andrew Lioyd Webber – „Pie Jesu” z „Requiem”; Gioacchino Rossii – „Petite Messe Solenne” („Mała Msza Uroczysta”) „Kyrie” i „Agnus Dei”; Johannes Matthias Michel – „Jubilate”.