5-LECIE KAPŁAŃSTWA KS. PAWŁA

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI 5-LECIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KS. PAWŁA 26 maja 2015 roku o godz. 18:00 została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji kapłanów, którzy obchodzili 5-lecie swoich święceń kapłańskich. Głównym celebransem Eucharystii był ks. Paweł, koncelebrowali: 6 kapłanów jubilatów oraz ks. Mieczysław i ks. Adam. Na wstępie zostali powitani i złożono im życzenia: delegacja dzieci przygotowana przez siostrę Klarę, przedstawicielka parafian oraz służba ołtarza z klerykiem Mariuszem. Jubilatów powitał ks. Paweł, każdego z osobna, niestety nie wszyscy mogli przybyć. Usłyszeliśmy okolicznościowe kazanie. W słowach skierowanych do wiernych jubilat wspomniał, iż wspólnotę seminaryjną rozpoczęli 11 lat temu w Łagowie. Święcenia kapłańskie przyjęli w 2010 roku, który był rokiem św. Jana Vianneya. Na zakończenie Eucharystii z życzeniami wystąpił ks. prałat Mieczysław (który w tym roku obchodzi 60-lecie kapłaństwa). Mówił o swoim powołaniu, o tym jak trudno jest wytrwać w nim. Na zakończenie radośnie zaprosił zgromadzonych kapłanów, aby codziennie na kolanach dziękowali Panu Bogu za to, że są kapłanami.