MSZA ZA OJCZYZNĘ

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY 2 maja o godz.11:00 odbyła się Eucharystia w intencji Ojczyzny aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Celebransem był ks. Grzegorz, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Usłyszeliśmy, że Chrystus patrząc na swoją Matkę z krzyża chciał powiedzieć, iż cierpi bo chce, aby raz na zawsze zakończyć cierpienie na Ziemi. Dlatego wszystkie nasze cierpienia złóżmy w akcie oddania Jezusowi. Uczmy się od Matki Bożej służby opieki nad innymi ale też umiejmy przyjmować opiekę od innych. W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przypominamy o akcie zawierzenia przez króla Jana Kazimierza, który 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej obrał Maryję za Królową. Tak teraz my powinniśmy ciągle zawierzać naszą ojczyznę Matce Jezusa. Przez nią do Jezusa w Duchu Świętym do Boga. Usłyszeliśmy też o Polakach, którzy wyjeżdżają z kraju za chlebem, aby pamiętali, że najlepiej smakuje chleb ale we własnym domu.”