24 GODZINY DLA PANA

NABOŻEŃSTWO POKUTNE – 24 GODZINY DLA PANA Podczas Wielkiego Postu Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zaproponowała inicjatywę zatytułowaną „24 godziny dla Pana”. Polega ona na zaproszeniu wiernych do skorzystania z sakramentu spowiedzi oraz z możliwości adoracji eucharystycznej w wybranych kościołach bez przerwy przez dobę. W naszym dekanacie kościołem stacyjnym jest nasza fara i to do niej zmierzali wierni z naszego dekanatu. Ojciec Święty Franciszek polecił, aby co roku z piątku na sobotę przed IV niedzielą Wielkiego Postu było prowadzone nabożeństwo w całym Kościele. W tym roku było to 13-14 marca 2015 roku. Nabożeństwo rozpoczęło się w piątek o godz.15:00 Godziną Miłosierdzia, a skończyło się także Godziną Miłosierdzia w sobotę o godz. 15:00. Tematem były wybrane słowa z Listu do Efezjan: „Bóg bogaty w miłosierdzie” (2,4). Papież Franciszek prowadził celebrację pokutną w Bazylice św. Piotra, a następnie w wybranych kościołach w tym także i w naszym odbyła się dobowa adoracja Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. W nabożeństwie wspomagali kapłanów świeccy wierni. I tak Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadziła pani Krystyna, która to od 9 lat co piątek przewodniczy tejże modlitwie w naszym kościele. Drogę Krzyżową dla młodzieży i starszych o godz. 17:15 prowadzili nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej. Odbyła się uroczysta Msza św. o godz. 23:00, którą celebrowali kapłani z całego naszego dekanatu. Głównym celebransem był dziekan ks. Krzysztof Mrukowicz, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Jerzy Szakiel. Usłyszeliśmy „Słuchaj Izraelu – chciałoby się powiedzieć: Słuchaj Polsko, słuchaj człowieku Pan Bóg jest jedyny. Żeby słuchać trzeba się wyciszyć, niech nasza modlitwa nie będzie tylko naszym monologiem ale słuchaniem co Bóg ma nam do powiedzenia.” Oprawę muzyczna na Eucharystii zapewnili nam: organy i śpiew Mieczysław Ganowski i śpiew Piotr Siuda. Zaplanowane były godziny czuwania dla poszczególnych wiernych naszej parafii i dla wiernych z parafii naszego dekanatu. Przybyli oni ze swoimi duszpasterzami, aby adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie.