MSZA ŚW. O UZDROWIENIE

MSZA ŚW. Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE FIZYCZNE I DUCHOWE 4 marca 2015 o godz. 18:00 w naszym parafialnym kościele została już po raz kolejny odprawiona Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Nasza świątynia została szczelnie wypełniona wiernymi pragnącymi doświadczyć Bożej miłości. Głównym celebransem był o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Krakowa. Koncelebrowali: ks. Grzegorz, ks. Adam i ks. Jerzy. O. Pacyfik w kazaniu do wiernych prosił „Tak miłujcie jak Pan nas umiłował. Zanurzmy się w Boskiej Miłości.” Z uwagi na fakt, iż Msza św. odbywała się w święto św. Kazimierza w szczególny sposób prosiliśmy o wstawiennictwo tegoż właśnie świętego. Na zakończenie Mszy Św. został wystawiony Najświętszy Sakrament i nastąpiła modlitwa o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Potem odbyło się poświęcenie soli, wody i oleju czyli sakramentaliów. ( Sakramentalia są to święte znaki, które na podobieństwo sakramentów wskazują przede wszystkim na duchowe dobra osiągane dzięki wstawiennictwu Kościoła. Przygotowują ludzi do przyjęcia właściwego skutku sakramentów i uświęcają różne okoliczności życia. Zawierają one zawsze modlitwę, której często towarzyszy określony znak. Sól egzorcyzmowana pomaga w obronie przeciwko złym duchom, ma właściwość ochrony miejsc przed negatywnymi wpływami. Woda jest znakiem błogosławieństwa, oddala nieprzyjaciela, chroni domy, pomaga wyjść zwycięsko z walki przeciwko sugestiom i cierpieniom, także fizycznym, wywieranym przez szatana. Olej egzorcyzmowany zastosowany z wiarą pomaga przepędzić moc złych duchów, ich ataki i urojenia jakie powodują. Służy zdrowiu duszy i ciała.) Eucharystię wzbogacili: oprawa muzyczna – organista Mieczysław Ganowski i zespół muzyczny; czytania, śpiew psalmu i modlitwę wiernych zaangażowali się członkowie wspólnoty charyzmatycznej SYCHAR. Na zakończenie spotkania wszyscy celebransi udzielali indywidualnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk i modlitwą. W Eucharystii mogliśmy uczestniczyć dzięki ks. Grzegorzowi, opiekunowi szprotawskiej wspólnoty charyzmatycznej „Sychar” i s. Klarze którzy zaprosili O. Pacyfika. Można było także wzbogacić swoją biblioteczkę poprzez zakupienie książek (także autorstwa O. Pacyfika) i czasopism. Ks. Grzegorz podzielił się radością, że otrzymuje już świadectwa uzdrowień. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga w mocy Jego Ducha we wspólnocie „Sychar” w każdy piątek o godz. 19:00 w salce na plebanii. B.G.