MSZA ŚW. O UZDROWIENIE

MSZA ŚW. Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE FIZYCZNE I DUCHOWE 3 grudnia 2014 o godz. 17:30 w naszym parafialnym kościele została już po raz kolejny odprawiona Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Nasza świątynia została szczelnie wypełniona wiernymi pragnącymi doświadczyć Bożej miłości. Głównym celebransem był ks. Grzegorz, w koncelebrze był o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Krakowa. Mszę św. celebrowali również, ks. Jerzy Szakiel egzorcysta oraz ks. Andrij Bunzyło (duchowny ze szprotawskiej parafii grekokatolickiej). O. Pacyfik w kazaniu do wiernych na samym początku ukazał Chrystusa Ukrzyżowanego jako doskonałą Miłość oraz, że ta Miłość będzie uzdrawiała i uwalniała tych, którzy zwrócą się do Niej całym swoim sercem. O. Pacyfik wzywał nas zebranych, abyśmy uczyli się od ewangelicznej kobiety chorej na krwotok, która została uzdrowiona dzięki swojej wierze. Trzeba stwierdzić, że ton głosu wypowiedzi O. Pacyfika był bardzo kojący dla ucha, mówił spokojnie jak zatroskany ojciec. Na zakończenie Mszy Św. został wystawiony Najświętszy Sakrament i nastąpiła modlitwa o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Potem odbyło się poświęcenie soli, wody i oleju czyli sakramentaliów. ( Sakramentalia są to święte znaki, które na podobieństwo sakramentów wskazują przede wszystkim na duchowe dobra osiągane dzięki wstawiennictwu Kościoła. Przygotowują ludzi do przyjęcia właściwego skutku sakramentów i uświęcają różne okoliczności życia. Zawierają one zawsze modlitwę, której często towarzyszy określony znak. Sól egzorcyzmowana pomaga w obronie przeciwko złym duchom, ma właściwość ochrony miejsc przed negatywnymi wpływami. Woda jest znakiem błogosławieństwa, oddala nieprzyjaciela, chroni domy, pomaga wyjść zwycięsko z walki przeciwko sugestiom i cierpieniom, także fizycznym, wywieranym przez szatana. Olej egzorcyzmowany zastosowany z wiarą pomaga przepędzić moc złych duchów, ich ataki i urojenia jakie powodują. Służy zdrowiu duszy i ciała.) Eucharystię wzbogacili: oprawa muzyczna – organista Mieczysław Ganowski; zespół muzyczny, czytania, śpiew psalmu i modlitwę wiernych zaangażowali się członkowie wspólnoty charyzmatycznej SYCHAR. Na zakończenie spotkania wszyscy celebransi udzielali indywidualnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk i modlitwą. W Eucharystii mogliśmy uczestniczyć dzięki ks. Grzegorzowi, opiekunowi szprotawskiej wspólnoty charyzmatycznej „Sychar” i s. Klarze którzy zaprosili O. Pacyfika. Można także podzielić się swoim świadectwem poprzez zapisanie go na wyłożonych formularzach. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga w mocy Jego Ducha we wspólnocie „Sychar” w każdy piątek o godz. 19:00 w salce na plebanii. Następne spotkanie eucharystyczne z O. Pacyfikiem planowane jest na marzec 2015 roku.