ZADUSZKI 2014

2 LISTOPADA – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH W tym dniu wspominamy zmarłych, ale nie ma powodów do tego, żeby się smucić. Nawet jeśli mamy poczucie, że ci, którzy już od nas odeszli, nie mieli czasu naprawić wszystkich swoich błędów, to nasza modlitwa i nasze gesty przebaczenia sięgają poza grób. A jeśli mamy poczucie, że to my nie zdążyliśmy wyrazić naszej miłości, pojednać się, naprawić krzywd, to Kościół zaprasza nas z ufnością do modlitwy. Źródłem tego jest Jezus Zmartwychwstały. On żyje i wprowadza nas do życia wiecznego. Wizyty w tym dniu na cmentarzu są doskonałą katechezą o śmierci i życiu. W naszej parafii w tym dniu można było uczestniczyć na Mszy Świętej podczas, której były odczytywane wypominki, a godz. 17:00 odbyło się nabożeństwo, w czasie którego modliliśmy się za wszystkich zmarłych naszych parafian, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nazwiska i imiona tychże zmarłych zostały okazane na bocznych ołtarzach i zapalono przy każdym z nich światełko. „Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz w dniach 1 – 8 listopada i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień”. Modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach zanosić można w naszej świątyni Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 8:15 i Różańcem o godz. 17:00.