POŻEGNANIE SEZONU 2014

POŻEGNANIE SEZONU DLA ROWERZYSTÓW „40plus”

28 września 2014 roku o godz. 8:15 grupa 24 rowerzystów  wyruszyła na ostatnią pielgrzymkę w tym sezonie. Pierwszym etapem  był kościół p.w.  Matki Boskiej Częstochowskiej w Siecieborzycach. Powitała nas tam pani, która dzierży klucze do kościoła już od 40 lat.   Następnym etapem był kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w  Chotkowie. Niestety nie mogliśmy tam wejść gdyż obiekt zagraża zawaleniem. Głównym celem naszej pielgrzymki była Eucharystia, którą przeżywaliśmy w Jabłonowie o godz. 12:00 w kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła. Powitał nas gospodarz miejsca proboszcz ks. Andrzej Kramer.  Wysłuchaliśmy historii powstania parafii i kościoła. Msza św. była koncelebrowana przez ks.  Andrzeja  Kramera i naszego przewodnika ks. kanonika Ryszarda Grabarskiego. W celebrację Eucharystii włączyli się także pielgrzymi, którzy czytali pierwsze i drugie czytanie, a Nadzwyczajny Szafarz Antoni odśpiewał psalm i Alleluja. Dzięki uprzejmości proboszcza mogliśmy rozgościć się na terenie przy plebanii  i spożyć obiad. Bardzo miłą niespodzianką było poczęstowanie nas przez tamtejszych parafian ciastem. Najpierw otrzymaliśmy ciasto od młodzieży, która uczestniczyła w 18 urodzinach swojego kolegi. A następnie pani Czesława i pani Romualda przyniosły dwie blachy  ciepłego jeszcze ciasta. Gościnność parafian z Jabłonowa bardzo miło nas zaskoczyła. Aż żal było wyjeżdżać.  Dalej przez Dzietrzychowice i Chrobrów dotarliśmy nad zalew do Małomic. Tam zjedliśmy ostatni w tym sezonie posiłek przygotowany przez Antoniego, a podany przez niezawodne i dbające o nas podczas wszystkie pielgrzymki, panie Elżbietę i Alicję. Na zakończenie za dokumentowanie pielgrzymek i nie tylko, dostała  w podziękowaniu od uczestników  symboliczny kwiatek kronikarka Bogusia. A za niebezpieczną swoją pracę została uhonorowana „kaskiem”, który chronić ją będzie przed    zagrożeniami.  Wszystkie te akcesoria wręczał ks. proboszcz  przy radosnym aplauzie wszystkich pielgrzymów.  Dziękujemy za wszystkie pielgrzymki, które przygotował i prowadził ks. Ryszard przy współpracy pana Andrzeja,  Stanisława, Antoniego, Jacka oraz panie Alicję i Elżbietę. Mieliśmy  zawsze dokładnie opracowaną, prowadzoną i pilotowaną trasę każdej pielgrzymki, zapewniony serwis naprawczy, gorące posiłki i desery. Wszystkim pątnikom, którzy piekli ciasta także serdecznie dziękujemy. Z niecierpliwością czekamy na nowy sezon.