MSZA ŚW. DOŻYNKOWA 7.09.2014

W ramach POWIATOWYCH DOŻYNEK obchodzonych w Szprotawie odbyła się o godz. 11:30 w naszym parafialnym kościele uroczysta Msza Św., która rozpoczynała dziękczynienie za tegoroczne plony i trud rolników. Eucharystia była koncelebrowana przez dwóch kapłanów: ks. Pawła, który był głównym celebransem i ks. Jarosława. Ks. Paweł jako Diecezjalny Duszpasterz Rolników wygłosił okolicznościowe kazanie. Usłyszeliśmy słowa podziękowania za ogromny trud pracy rolników. Mówił między innymi o dotacjach, wspaniałych maszynach ale i o zamykanych rynkach zbytu, klęskach żywiołowych niszczących całe plony. Przed rozpoczęciem do kościoła w uroczystej procesji weszły delegacje pocztów sztandarowych szkół i instytucji. Kościół został wypełniony wiernymi i gośćmi. Była starosta powiatu żagańskiego, marszałek Urzędu Wojewódzkiego oraz nasz gospodarz Szprotawy burmistrz Józef Rubacha z małżonką. Ponadto świątynia wypełniona była wiernymi w przepięknych kolorowych strojach ludowych. Oprawę muzyczną zapewnił nam organista Mieczysław Ganowski, a śpiew prowadził Piotr Siuda. Pierwsze i drugie czytanie zostały wykonane przez członkinie Róż Różańcowych, panie: Zofię i Agnieszkę. W uroczystej procesji zostały przyniesione dary ołtarza: komunikanty, ampułki z winem i wodą oraz bochny chleba, wino, owoce, miód i kwiaty. Ołtarz ozdobiony był pięknymi wieńcami dożynkowymi, wśród nich był nagrodzony pierwszym miejscem w województwie. Nagrodzony wieniec pochodził z Nowej Jabłonej. Na zakończenie zostały pobłogosławione wieńce.