WYCIECZKA DO KARPACZA

WYCIECZKA DO KARPACZA S. Monika w ramach pracy Świetlicy Caritas zorganizowała wycieczkę do Karpacza. 29 sierpnia 2014 r. o godz. 6:30 grupa wycieczkowiczów w skład, których wchodziły: dzieci, młodzież „młodsza i starsza” oraz ministranci pod opieką ks. Pawła zgromadziła się na parkingu obok plebanii, aby wyruszyć do Karpacza. Po wejściu do autokaru ks. Paweł poprowadził modlitwę. W sumie wyjechało 45 osób. Każdy otrzymał tzw. pakiet pielgrzyma: napój i zestaw batoników. Około godz. 10:00 dotarliśmy na miejsce. Aby zdobyć Śnieżkę skróciliśmy sobie trasę poprzez pokonanie jej wyciągiem krzesełkowym na Kopę. Po dotarciu na Kopę i krótkim odpoczynku wyruszyliśmy na szlak wiodący na szczyt Śnieżki. Dotarli tam wszyscy. I tu należą się szczególne słowa uznania dla s. Moniki, która trasę pokonała podwójnie. Na szczycie mogliśmy podziwiać widoki roztaczające się wokoło, gdyż pogoda nam dopisała. Po zejściu zatrzymaliśmy się w schronisku „Chata Śląska” gdzie spożyliśmy obiad: słodkie naleśniki, na deser dla chętnych były lody. Ponowny zjazd wyciągiem krzesełkowym. W Karpaczu zwiedziliśmy „Muzeum sportu i rekreacji”. Potem każdy mógł kupić w ramach wycieczki wybraną przez siebie pamiątkę za 20 zł. A na zakończenie oczekiwane przez uczestników niespodzianka, która okazała się największą atrakcją wycieczki, a mianowicie zjazdy saneczkami po torze Alpine Coaster. Trasę dzięki s. Monice i ks. Pawłowi można było pokonać chyba 10-krotnie. Radości i emocji było bardzo wiele. Powróciliśmy do Szprotawy o godz. 21:30. Pogoda nam dopisała podczas całej wycieczki, deszcz zaczął padać dopiero jak wracaliśmy i byliśmy już w autokarze. Wyprawę także zakończyliśmy modlitwą pod przewodnictwem ks. Pawła, który podziękował s. Monice za organizację wycieczki i panu kierowcy, za bezpieczne prowadzenie autobusu.