KONCERT ORATORYJNO-SAKRALNY

W naszej świątyni 5 sierpnia 2014 roku o godz. 18:30 odbył się KONCERT ORATORYJNO-SAKRALNY w ramach organizowanego przez Szprotawski Dom Kultury II FESTIWALU „WARSZTATY WOKALNE – SZPROTAWSKIE DIVERTIMENTA”. Warsztaty trwały od 5 sierpnia do 11 sierpnia 2014 roku. W naszej farze odbył się koncert inauguracyjny tychże warsztatów. Kierownikiem festiwalu była dyr. SzDK Teresa Zima, kierownikiem artystycznym dr hab. Tadeusz Pszonka. Wykonawcami byli: Ida Tamara Górska (sopran), Tadeusz Pszonka (tenar), Michał Gogolewski (bas), Joanna Litwin-Fenc (organy). Wszystkich wykonawców i słuchaczy powitał ks. prałat Mieczysław Ruta. Koncert prowadziła Katarzyna Kucharz. Oto program koncertu: L. Niedermeyer – Pieta, Signore; J. Haydn – Benedictus aria sopranowa z „Missa Solemnis”; G. Caccini – Ave Maria; G. Faure – aria Pije Jesu z „Reqiem”; F. Schubert – Ave Maria; J. S. Bach/Ch. Gounod – Ave Maria; G. Giordani – Caro Mio Ben; F. Durante – Preghiera; L. van Bethoven – In questa Tomba oscura; G. Verdi – aria Desdemony z opery „Otello”; C. Franck – Panis Angelicus; G. Faure – aria Libera me z „Requiem”; G. Rossini – Sancta Mater z oratorium „Stabat Mater”.