W DRODZE NA JASNĄ GÓRĘ

SZPROTAWSCYPARAFIANIE PRZYJMUJĄ NA OBIEDZIE PĄTNIKÓW PODĄŻAJĄCYCH NA JASNĄ GÓRĘ 31.07.2014 przez Szprotawę przechodzili pielgrzymi podążający do Matki Bożej Częstochowskiej mającej swój tron na Jasnej Górze. Wyruszyli oni z Żar, Lubska, Żagania. Część wędrowała już od środy, a część wyruszyła w czwartek. W sumie przywędrowało do nas 45 pątników pod kierunkiem ks. Szymona Tołkacza i ks. Szymona Kruja. Do naszej świątyni pątnicy przybyli z Żagania o godz. 13:00. Tutaj powitał ich ks. Adam. Po modlitwie zostali zaproszeni na obiad przygotowany przez naszych parafian. O godz. 14:30 już musieli wyruszyć w dalszą drogę, a wiodła ich do Niegosławic. W dniu następnym dołączą do pielgrzymów w Głogowie. Pielgrzymi prosili przekazać podziękowania za wspaniałą gościnę i zapewnienie o modlitwie. My też będziemy pamiętać o modlitwie za nich, aby mogli wszyscy dotrzeć do naszej Matki i tam przedstawić swoje i nasze intencje. SZCZĘŚĆ BOŻE NA TRUD PĄTNICZEJ DROGI!!!