ŚWIĘCENIE POJAZDÓW

25 lipca jak co roku obchodzimy święto św. Jakuba, apostoła ale także wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 wspólnie modliliśmy się za kierowców wszelkich pojazdów. Eucharystia była koncelebrowana przez ks. Mieczysława i ks. Pawła, który był głównym celebransem. Ks. Paweł wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym nawiązał do słów Ewangelii wypowiedzianych przez Jezusa „Jeśli ktoś z was chce być wielki, niech będzie waszym sługą. A jeśli ktoś z was chce być pierwszy między wami, niech się stanie waszym niewolnikiem.” Na zakończenie Mszy św. ks. Paweł odmówił słowa błogosławieństwa kierowców i pojazdów, a następnie święcił pojazdy. Każdy kierowca dziękował za poświęcenie używając klaksonu. Można było także otrzymać od ks. proboszcza naklejkę ze znakiem ryby i napisem „Prowadź mnie Panie swoimi drogami”. Ponadto jak co roku ruchem kierował ks. proboszcz.