WAKACJE W BYDGOSZCZY

WAKACJE W BYDGOSZCZY Dzieci ze świetlicy CARITAS pod kierunkiem s. Moniki miały okazję wyjechać na wycieczkę w okolice Bydgoszczy. Wyprawa trwała pięć dni od 30.06.2014 do 04.07.2014. Oto atrakcje, w których uczestniczyły. I DZIEŃ – Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, plac zabaw przy domu kultury w Bydgoszczy. II DZIEŃ – Muzeum Piśmiennictwa w Grębocinie, Planetarium w Toruniu (seans, sala Geodium, sala Orbitarium), przeprawa wodnym tramwajem w Bydgoszczy trasą słoneczną, piesze zwiedzanie Bydgoszczy. III DZIEŃ – Park Etnograficzny Kaszczorek, degustacja lodów u „Lenkiewicza” w Toruniu, zwiedzanie ruin Zamku Krzyżackiego w Toruniu, Muzeum Piernika i pieczenie pierników, Zoo przy Parku Rozrywki, park rozrywki Myślęcinek, podziwianie kolorowych fontann w Bydgoszczy. IV DZIEŃ – Jurapark w Solcu Kujawskim (zwiedzanie z przewodnikiem, oglądanie filmu w 5D, zajęcia dydaktyczne), park rozrywki Myślęcinek, kontynuacja podziwiania kolorowych fontann w Bydgoszczy. V DZIEŃ – Muzeum Kolei Wąskotorowej, Degustacja lodów, zwiedzanie ruin zamku w Wenecji. Wyprawa była bardzo udana ale wielka szkoda, że trwała tak krótko.