WSPIERANIE BUDOWY KOŚCIOŁA

PARAFIANIE WSPIERAJĄ BUDOWĘ KOŚCIOŁA P.W. NAJŚWIĘTSZEGO ZBAWICIELA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W niedzielę 6 lipca mieliśmy okazję gościć w naszym kościele ks. Andrzeja Tomysa proboszcza budującego się w Gorzowie Wlkp. kościoła Najśw. Zbawiciela. Wysłuchaliśmy wygłoszonego kazania nawiązującego do tekstu Ewangelii. Usłyszeliśmy zaproszenie wypowiedziane przez Jezusa „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie.” Celem przybycia gorzowskiego kapłana była prośba skierowana do naszych parafian dotycząca wsparcia modlitewnego i finansowego budowy kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim. Parafia została utworzona na terenie byłej jednostki wojskowej z dniem 1.02.20101 roku. W roku zaś 2010 rozpoczęto dzieło budowy nowej świątyni. Powstający kościół będzie upamiętnieniem Roku Jubileuszowego – 2000. Wraz z Proboszczem przybyli parafianie – małżeństwo Andrzej i Krystyna. Pan Andrzej na zakończenie Eucharystii przedstawił nam swoje świadectwo, w którym ukazał swoją drogę do Boga. Wśród osób, które mu w tym pomogły, był spotkany na jego drodze życiowej nasz Proboszcz ks. Ryszard, a także przyszła jego żona pani Krystyna. Poznaliśmy też talent poetycki pana Andrzeja poprzez wysłuchanie wierszowanej prośby skierowanej do nas. Wsparcie finansowe budowy kościoła można było dokonać wykupując „Herbacianą cegiełkę”. Jest to pudełeczko z 20 torebkami czarnej herbaty „Cztery pory roku”. Na pudełeczku znajduje się wizerunek kościoła oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące powstawania świątyni. Cena wywoławcza 10 zł. Ks. Andrzej zachęcając nas do wykupienia „Herbacianej cegiełki” zacytował powiedzenie „Kto na kościół Boży łoży, tego Pan Bóg nie zuboży”.