WYJAZD PĄTNIKÓW DO OTYNIA

WYJAZD SZPROTAWSKICH PIELGRZYMÓW OTYŃ-JASNA GÓRA – 31 PIESZA PIELGRZYMKA DUSZPASTERSTWA ROLNIKÓW DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ „Z MATKĄ DO SYNA” We wtorkowe popołudnie 1 lipca grupa 16 pielgrzymów wyruszyła do Otynia. Dołączą oni do pozostałych pątników. 2 lipca wyruszą pod kierunkiem ks. Pawła, który jest moderatorem pielgrzymki na Jasną Górę do tronu naszej Matki Bożej Częstochowskiej. Hasło przewodnie, które będzie prowadziło pielgrzymów brzmi „Z MATKĄ DO SYNA”. Nastroje pielgrzymów i odprowadzających były radosne, mimo iż niektórzy bardzo dobrze wiedzą jak trudna i pełna wyrzeczeń będzie droga. Jedni wyruszają po raz pierwszy ale i znajdował się pielgrzym, który odbędzie drogę już po raz dziesiąty. Pielgrzymka trwać będzie 11 dni, a przechodzić będzie: OTYŃ – Sława – Wschowa – Siciny – Góra – Wąsocz – Borek – Żmigród – Kaszyce – Zawonia – Olesnica – Solniki – Namysłów – Strzelce – Wołczyn – Bogacica – Bodzanowice – Truskolasy – JASNA GÓRA. Uczestnijmy w duchowym wsparciu „rekolekcji w drodze”. Duchowe uczestnictwo polega na wypełnieniu stosownie do możliwości wybranych praktyk religijnych (np. uczestnictwo we Mszy św., przyjecie Komunii św., odmówienie cząstki Różańca , Koronki do Miłosierdzia Bożego, ofiarowanie swych trudów, cierpień, wyrzeczeń).