PRZEMKÓW – LESZNO GÓRNE

PIELGRZYMKA ROWEROWA SZPROTAWA – PRZEMKÓW – LESZNO GÓRNE

Szprotawscy rowerowi pielgrzymi „40plus” rozpoczęli swoją pątniczą drogę w sobotni poranek 28 czerwca od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 7:00. Następnie mimo nadciągającego deszczu po wspólnej modlitwie pod przewodnictwem ks. proboszcza, który jest naszym opiekunem  (nie tylko  duchowym) w liczbie 15 zapaleńców ruszyliśmy w drogę. Trasa została opracowana przez pana Stanisława, który to pielgrzymów prowadził. Pierwszy postój był w Przemkowie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Tam mogliśmy złożyć zaskoczonej młodej parze życzenia, a potem wysłuchaliśmy historii powstania parafii. Opowiedział nam ją sam duszpasterz  miejsca  ks. kan. Mirosław Werłos . Przez chwilę zastanawialiśmy się czy nie wrócić ze względu na deszcz ale postanowiliśmy jechać dalej i bardzo dobrze, bo dalszą pątniczą drogę mieliśmy już w blaskach słońca.  Następnie wyruszyliśmy do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Lesznie Górnym. Tam powitał nas  także sam proboszcz miejsca ks. mgr Janusz Urban. Pierwszym spotkaniem było powitanie Najświętszego Sakramentu i wstawiennictwo do Matki Bożej poprzez odmówienie dziesiątki Modlitwy Różańcowej.  Potem udaliśmy się do refektarza gdzie spożyliśmy obiad przygotowany przez niezastąpionego Antka.  Co było na obiad? Kurczak, leniwe i mizeria. Palce lizać!!!  Powrót do Szprotawy odbywał się przepięknymi terenami leśnymi. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ NA PIELGRZYMI SZLAK. CZEKAMY!!! NASTĘPNY PLANOWANY WYJAZD DO JAKUBOWA 20 LIPCA.