PRZYGOTOWANIA W ŚLIWNIKU

Odwiedziłam 16 kwietnia kościół w Śliwniku, który jest pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego i jest filią naszej parafii. Trwały tam przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Panie: Wiesława Solarewicz i Beata Rudak przygotowywały grób, na którego wystrój złożyła się społeczność tamtejszej parafii. Sprzątały też świątynię. Wokół zaś kościoła trwały intensywne prace przy wykładaniu bruku. Cieszy fakt, że znajdują się jeszcze wspaniali parafianie, którzy dbają o to, aby Chrystus mieszkał w godnym miejscu. Kościół ten wznieśli parafianie 21 lat temu. Jak wspominała jedna z parafianek, wierni przed powstaniem świątyni spotykali się na Eucharystii w domu u jej dziadka. Teraz mają wspaniałą świątynię, w której mogą się spotykać z Chrystusem jak i ze sobą. Bogumiła Gmińska