ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI – CARITAS

W duchu wielkopostnej solidarności mogliśmy wesprzeć w dniach 28.03 – 29.03.2014 r. działalność „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym. Nasi parafianie podzielili się i wsparli żywnością potrzebujących. Została przeprowadzona przez naszą młodzież zbiórka żywności pod hasłem : „Tak pomagam” w następujących sklepach: obie „BIEDRONKI”, „DINO – (koło samolotu)”, „INTERMARCHE”, i „SUPERSAM”, natomiast w niedzielę 30 marca do kościoła można było przynosić żywność, jak i odzież, które składano w Kaplicy Krzyża św. w ramach akcji „Wielkanocna zbiórka żywności”. Ponadto przy wyjściu z kościoła są do nabycia paschaliki nawiązujące do świecy paschalnej, a wielkością zbliżone do małej świecy wigilijnej – ofiara za paschaliki została ustalona na 7 złotych i będzie przeznaczone na pomoc dla dzieci. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi… SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO WSPARCIA UBOGICH: ks. Pawłowi, katechetom (m.in. Ewa Brodacka, Piotr Siuda), młodzieży ze szprotawskich szkół, paniom z CARITAS, a przede wszystkim ofiarodawcom. B.G.