„DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA”

„DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA” – DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO 25 marca obchodzimy uroczystość ZWIASTOWANIA PZŃSKIEGO jest to też DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. W tym dniu w naszej parafii odbyło się uroczyste podjęcie DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Do Duchowej Adopcji przystąpiło około 20 parafianek. O godz. 18:00 została odprawiona uroczysta Msza św., którą celebrowali dwaj kapłani: ks. Grzegorz i ks. Mieczysław. Głównym celebransem był ks. Grzegorz, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Mówił między innymi, że kobieta, która nosi pod swoim sercem nowe życie zmienia się, gdyż patrzy teraz przez pryzmat co najmniej dwóch miłości. Malutkie serduszko uczy się od niej właściwie żyć, a bierze to wszystko z miłości Boga. Z mocą dodał „tylko Bóg jest jedynym władcą życia”. Celebrans zadał kilkakrotnie pytanie „Czy jesteś święty?” . „Kochaj Mnie” – woła Bóg, wtedy obdarzy nas tym wszystkim co nam będzie potrzebne. Bóg zaprasza byś wybielał swoje życie w Nim „To ja ciebie oczyszczam”. Na zakończenie usłyszeliśmy „Bądź święty tak jak Bóg jest święty”. Po kazaniu zostało odmówione uroczyste przyrzeczenie przez osoby podejmujące duchową adopcję. Przyrzeczenie prowadził ks. Grzegorz. Teraz przez 9 miesięcy każdy będzie modlił się i podejmował wyrzeczenia na rzecz wybranego przez Boga poczętego dziecka. Dziękujemy wszystkim, którzy odważyli się podjąć tak wspaniałego dzieła. B.G.