FERIE W ŚWIETLICY CARITAS 2014

Ferie w Świetlicy Caritas.2014r.’’ Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy w ferie miały okazję być we Wrocławskim Ogrodzie Doświadczeń – Humanitarium. Tam mogliśmy oglądać nową ekspozycję poświęconą jednemu z pięciu zmysłów człowieka – zmysłowi słuchu. Wystawa „Play the music – od fizyki do muzyki”, której celem jest przybliżanie zasad funkcjonowania ludzkiego ciała. Tym razem organizatorzy skupili się na tajnikach fenomenu słuchu – na wystawie można zobaczyć, jak zbudowane jest ucho i jak dzięki jego niezwykłym właściwościom każdy z nas może się zanurzyć w świecie dźwięku i muzyki. W między czasie mogliśmy zapoznać się z „kwaśnym laboratorium”, było to wspaniałe doświadczenie. Podczas tych zajęć poznaliśmy różnicę pomiędzy kwasami i zasadami (alkaliami). Określiliśmy pH produktów używanych zazwyczaj w domu. Stosowaliśmy wskaźnik, który zabarwiał się na różne kolory. Możliwość uzyskania różnorodnych barw oraz dowolne ich mieszanie jest zawsze dużą atrakcją i większą zachętą dla młodych naukowców. Po zakończonych atrakcjach chwilę zatrzymaliśmy się przy sklepiku w którym zrobiliśmy małe zakupy, które będą nam przypominały gdzie byliśmy. Zadowoleni ze swych odkryć pełni wrażeń wróciliśmy do swych domów. Dodatkowo młodzież z OAZY zorganizowała dla dzieci lekcje tańca. s. Monika z Dziećmi ze Świetlicy CARITAS.