DROGA KRZYŻOWA 2014

W okresie Wielkiego Postu bierzemy udział w nabożeństwach przybliżających nam zbawcze dzieło Chrystusa. W każdy piątek w naszym parafialnym kościele możemy rozważać stacje Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16:30; dla dorosłych o godz. 8:15 i dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:15. W kościele filialnym w Śliwniku o godz. 17:00. Nabożeństwa przygotowywane i prowadzone są przez stany i grupy parafialne. Rozważania stacji DROGI KRZYŻOWEJ będą prowadzone przez: 14 marca: rano – członkowie Parafialnego Klubu Seniora, popołudniu – małżeństwo Marta i Marek; 21 marca: rano – siostrę Pelagię, przełożoną Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety, popołudniu – członkowie Parafialnego Klubu Seniora; 28 marca: rano – ks. Stanisław, popołudniu – nadzwyczajni szafarze; 4 kwietnia: rano – członkinie Róży Matki Bożej Bolesnej, popołudniu – uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych pod kierunkiem katechetki Ewy Brodackiej; 11 kwietnia: rano – członkowie męskiej Róży Maksymiliana Marii Kolbego, a popołudniu – członkowie wspólnoty SYCHAR. Dzieci będą Drogę Krzyżową przemierzać pod hasłem „JAN PAWEŁ OD KRZYŻA”, zostaną im wtedy przybliżone wydarzenia z życia błogosławionego papieża, które naznaczone były krzyżem, cierpieniem. Podczas nabożeństw dzieci otrzymają obrazki z wizerunkiem bł. Jana Pawła II i krótką modlitwę. Obrazki te będą przyklejały na plakat. W ten sposób przygotują się do kanonizacji naszego wspaniałego Polaka. Przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej dla dzieci zostało powierzone s. Klarze i katechetce Renacie Słotwińskiej. Jeszcze jednym wspaniałym wielkopostnym nabożeństwem są wyśpiewywane Gorzkie Żale. W Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym możemy w naszej parafialnej farze uczestniczyć w niedzielne popołudnie o godz. 17:00, a w Śliwniku o godz. 9:15. W galerii przedstawiam wszystkie stacje Drogi Krzyżowej znajdującej się w naszym kościele. ZAPRASZAMY DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W ROZWAŻANIACH MĘKI PAŃSKIEJ. B.G.