ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

UROCZYSTA EUCHARYSTIA W RAMACH OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA CHORYCH – 11.02.2014 11 lutego w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodziliśmy 22 Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji w naszym parafialnym kościele odbyła się uroczysta Msza św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych. O godz. 9:00 licznie zebrani wierni uczestniczyli w Eucharystii, którą odprawiali czterej kapłani: ks. Grzegorz, ks. Stanisław, i gościnnie ks. Tadeusz i ks. Tadeusz. Głównym celebransem był ks. Grzegorz, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Mszę św. wzbogacili swoim aktywnym uczestnictwem świeccy. Członkinie Róży Żywego Różańca Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które przyniosły dary ołtarza, świecka lektorka czytające pierwsze czytanie i pani Barbara Buchowska, która przygotowała i prowadziła modlitwę powszechną, notabene osoba bardzo zaangażowana w powstanie w naszej parafii Apostolstwa Chorych. Na zakończenie Mszy Św. nastąpiło nabożeństwo, którego sfinalizowaniem było błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem między wszystkimi wiernymi. Każdy miał możność dzięki ks. Grzegorzowi wyciągnąć dłoń do Jezusa jak ewangeliczna kobieta cierpiąca na krwotok. Myślała ona bowiem „Jeśli tylko dotknę się Jego okrycia, wyzdrowieję. Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła ulgę w cierpieniu.” (Mk 5, 28-29). Można było także przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych, którego udzielał ks. Grzegorz z ks. Tadeuszem. B.G.