ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „POMAGAM”

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „POMAGAM” ORGANIZOWANA PRZEZ CARITAS W dniach 6 i 7 grudnia odbyła się świąteczna zbiórka żywności dla najbiedniejszych organizowana przez Caritas. Promotorem zbiorki był ks. Paweł, a pomagali mu: s. Monika, Piotr Siuda, Ewa Brodacka. Angażowali oni młodzież ze szkół, w których pracują jako katecheci. Trzeba podziękować wspaniałej szprotawskiej młodzieży, która poświęciła swój czas aby pomagać biedniejszym i słabszym. Stali oni w sklepach i zapraszali do dobroczynności, tak że kosze i wózki bardzo szybko się wypełniały produktami. Wręczali ulotki na których oprócz reklamy akcji „Pomagam” można było znaleźć przepis na świąteczny sernik z wiśniami. Młodzież ze Zespołu Szkół Zawodowych dodatkowo obdarowywała dobroczyńców czerwonymi serduszkami z podziękowaniem. Sklepy, które brały udział w akcji: Biedronka, Netto, Dino, Spar, Inter Marche i Ledi. Za złożone dary i trud włożony wszystkim dziękujemy słowami BÓG ZAPŁAĆ! Zebrano 1340 kg, co dało kwotę 5820 złotych. Jeszcze raz BÓG ZAPŁAĆ!!!B.G.