SPOTKANIA BIBLIJNE

W każdy wtorek po wieczornej Mszy Świętej około godziny 18:30 ks. Adam zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie podczas którego rozważane jest Pismo Święte. Spotkanie zainicjował sam prowadzący dostrzegając chęć głębszego poznania Biblii przez naszych parafian. W spotkaniach uczestniczy około 14 osób w różnym wieku. Po modlitwie do Ducha Świętego następuje czytanie zaproponowanych przez prowadzącego fragmentów Pisma Świętego. Wspaniałe jest to, ze każdy uczestnik ma własny egzemplarz Biblii. Potem można wypowiedzieć się na temat wysłuchanego fragmentu oraz usłyszeć komentarz kapłana, wyjaśniającego niezrozumiałe treści. A najważniejsze, że można zadawać pytania, na które ks. Adam chętnie i wyczerpująco odpowiada. Uczestnicy na nowo odczytują znane teksty biblijne jak to zauważyła jedna z uczestniczek „tyle razy to czytałam i myślałam, że znam go ale jednak teraz czytając ponownie zauważyłam coś czego wcześniej nie widziałam” . Rozważania kończone są modlitwą. Zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania z udziału w spotkaniach z Biblią. Bo trzeba jednak uświadomić sobie, że bardzo mało znamy źródło naszej wiary jakim jest Pismo Święte. Spotkania odbywają się w salce na plebani. B.G.