RORATY 2013 DLA DZIECI

W okresie Adwentu zapraszamy dzieci do udziału w roratach. Od poniedziałku do piątku o godzinie 17:30 mali parafianie z lampionami w ręku licznie przybywają do kościoła. Eucharystia rozpoczyna się procesją w zupełnie ciemnym kościele rozświetlanym jedynie przez kolorowe lampiony niesione przez dzieci oraz przez celebransa. Kiedy zabrzmi śpiew „Chwała na wysokości” dzieci podnoszą lampiony do góry i wtedy zapalają się wszystkie światła w kościele. Homilia dla dzieci odnosi się do hasła tegorocznych rorat „UBoga droga – tyle masz ile dasz”. Jest to hasło wypowiedziane przez papieża Franciszka. Kapłan podczas homilii wychodzi do dzieci i prowadzi z nimi dialog. Każdy dzień przybliżać będzie dzieciom postać świętych. Na banerze przyklejane będą medaliony z wizerunkami omawianych świętych. Każde dziecko otrzymało plakat, na którym także będą przyklejać medaliony z wizerunkami świętych otrzymywane po każdych roratach. Dodatkową zachętą do kontynuacji modlitwy w domu jest losowanie serduszek z wypisanymi przez dzieci dobrymi uczynkami. Serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami dzieci przynoszą przed roratami i wkładają do koszyczka położonego przy figurce Matki Bożej w stanie błogosławionym. Losowane są trzy serduszka, a wybrańcy otrzymują figurkę Matki Bożej, którą zabierają do domu, aby wspólnie z rodziną się przy niej modlić. Na drugi dzień muszą ją odnieść, aby następna trójka dzieci mogła skorzystać z tego przywileju. Na zakończenie Eucharystii przed błogosławieństwem kapłan opuszcza o jeden szczebelek figurkę Dzieciątka, aby ułożyć Go w żłóbeczku podczas świąt Bożego Narodzenia. Dzieci śpiewają też specjalnie na tegoroczne roraty ułożoną piosenkę (tekst zamieszczony jest na zdjęciu w Galerii). SERDECZNIE ZAPRASZAMY JAK NAJWIĘCEJ DZIECI DO SKORZYSTANIA Z OGROMNEGO DARU JAKI NIESIE MODLITWA EUCHARYSTYCZNA. RODZICE PRZYPROWADZAJCIE SWOJE POCIECHY I ZADBAJCIE O ICH ROZWÓJ DUCHOWY!!! B.G.