DEKANALNE ROZGRYWKI PIŁKARSKIE

DEKANALNE ROZGRYWKI PIŁKI NOŻNEJ MINISTRANTÓW I LEKTORÓW 30 listopada 2013 roku odbyły się Rozgrywki Piłki Nożnej Ministrantów i Lektorów z naszego dekanatu. Przed rozgrywkami wszyscy uczestniczyli we Mszy Św. która odbyła się o godz. 9:00. W koncelebrze odprawiało Eucharystię sześciu kapłanów. Głównym celebransem był ks. Adam, gościem ks. Jacek z Małomic, a kazanie wygłosił ks. Grzegorz. Mówił o tym, że ministranci i lektorzy to taka grupa, do której Pan Jezus mówi „Pójdź, za Mną”. Smutne jest tylko to, ze później serce jest mniej gorliwe i zauważany jest brak ministrantów na Mszy Św. Następnie nawiązał do czekających chłopaków dzisiejszych rozgrywek sportowych „zwycięża ten, który wbiega na metę trzymając innych; nie wygrana się liczy ale zauważanie i pomaganie innym czyli spotkanie Pana Jezusa w innym zawodniku”. Zakończenie Eucharystii zabrzmiało zawołaniem ministranckim „Króluj nam Chryste – Zawsze i wszędzie”. Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach – szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Drużyny przybyły z Przemkowa z parafii WNMP i Miłosierdzia Bożego, z Małomic, Niegosławic, z Wiechlic i oczywiście gospodarze, wszyscy ze swoimi duchowymi opiekunami. Rozgrywki prowadził ks. Paweł, a kibicował ks. Adam. Sędzią był pan Edwin. Do zdobycia były puchary ufundowane przez proboszcza szprotawskiej parafii, proboszcza z Dzikowic oraz wikariuszy pracujących w naszej parafii. Dodatkowo były do zdobycia statuetki dla króla strzelców we wszystkich kategoriach. W kategorii „SZKOŁA PODSTAWOWA”: I miejsce otrzymała drużyna z Wiechlic, II miejsce drużyna z Przemkowa z parafii WNMP, a III zespół z Niegosławic. W kategorii „GIMNAZJUM” – I miejsce zdobyła drużyna z Niegosławic, II miejsce drużyna z Przemkowa z parafii WNMP, a III miejsce Szprotawa. W kategorii „SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE”: I miejsce zdobyła nasza drużyna ze Szprotawy, II miejsce drużyna z Wiechlic, a III miejsce wywalczyła drużyna z Przemkowa z parafii Miłosierdzia Bożego. Drużyny, które zdobyły pierwsze miejsca przechodzą do drugiego etapu, który odbędzie się w Kożuchowie. Królami strzelców zostali po zdobyciu każdy trzech bramek: „szkoła podstawowa” – Axel Augustyniak i Adam Wiązek; „gimnazjum” – Sebastian Baśladyński; „szkoła ponadgimnazjalna” – Filip Wróblewski reprezentant z naszej parafii. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa, a sędzia w podziękowaniu książki. Emocji było wiele, zdarzył się nawet gol samobójczy ale jak to stwierdzili zawodnicy „to było tylko przez przypadek”. Ogromne podziękowania należą się zawodnikom i bramkarzowi Rafałowi, który dzielnie bronił naszej bramki. Piłkarze swoją wygraną zawdzięczają swoim nauczycielom wychowania fizycznego, którzy zaszczepili w nich zamiłowanie do sportu, a także to, że na lekcjach mogą doskonalić swoje umiejętności piłkarskie. Wygraną zawdzięczają także tym, że potrafią zgrać się w zespole mimo iż przed rozgrywkami spotykali się tylko kilka razy. Oczywiście rozgrywki rozpoczynała i kończyła wspólna modlitwa. Następne rozgrywki za rok! B.G.