MÓDLMY SIĘ ZA KAPŁANÓW

MÓDLMY SIĘ ZA KAPŁANÓW I O POWOŁANIA – WOŁANIE CZŁONKÓW „PRZYJACIÓŁ PARADYŻA” Jeżeli chcemy mieć kapłanów gotowych do pokornego pełnienia woli Bożej, aż do całkowitego zapomnienia o sobie, aż do zjednoczenia z Jezusem to musimy się za nich modlić. Tak wykonują tę powinność „Przyjaciele Paradyża” pod kierunkiem ks. Pawła. Ważne jest to teraz, kiedy wszyscy kapłani są szczególnie napiętnowani we współczesnym świecie. Dlatego nasz szturm modlitewny jest niezbędny. Na drugim spotkaniu Koła kontynuowaliśmy rozważania nad Mszą św., a w szczególności mogliśmy zapoznać się z Mszałem Rzymskim. Każdy mógł mieć w ręku księgę, którą przeciętny wierny widzi tylko z daleka na ołtarzu. Ks. Paweł omówił znaczenie i sposób posługiwania się Mszałem. Ponadto mogliśmy usłyszeć o Seminarium w Paradyżu i o ikonie Matki Bożej Paradyskiej. (7.11.2013) B.G.