GRODOWIEC – 14.09.2013

PIELGRZYMKA ROWEROWA „40plus” SZPROTAWA-GRODOWIEC

          Przedostatnia w tym sezonie pielgrzymka rowerowa miała swój cel w Sanktuarium   Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Grupa 15 pątników na rowerach oraz czwórka wsparcia w samochodzie ciężarowym o 7:00 rano 14 września 2013 roku  pod przewodnictwem i z błogosławieństwem  ks. Proboszcza Ryszarda Grabarskiego wyruszyła na  pielgrzymi szlak. Pielgrzymkę prowadził pan Andrzej, a ubezpieczał pan Stanisław.  Na pierwszym przystanku w Piotrowicach zaczął padać deszcz i nie opuścił nas aż do samego Grodowca. Muszę przyznać, że taka aura towarzyszyła nam po raz pierwszy w naszym trzyletnim już pielgrzymowaniu. Pielgrzymka obfitowała jeszcze w inne przygody: dwa razy musieliśmy zawracać ze złej drogi, trzeba było wymienić rower ze względu na niepewną dętkę, spadał łańcuch a nawet zgubiono pedał. Zatrzymaliśmy się  w Przemkowie, gdzie przyjął nas na krótki odpoczynek i modlitwę ks. Proboszcz Krzysztof  Mrukowicz.  Dalej w deszczu ale w dobrych humorach i z zabranymi na pielgrzymi szlak intencjami wyruszyliśmy na dalszą drogę.  Wszyscy chociaż przemoczeni szczęśliwie dotarliśmy do celu pielgrzymki. Na miejscu powitał nas kustosz Sanktuarium  ks. Mariusz Kołodziej. Rowery zostały zapakowane na ciężarówkę a my wraz z pielgrzymami przybyłymi autokarem ze  Szprotawy podążyliśmy do świątyni przywitać się z Jutrzenką Dobrej Nadziei i złożyć w Jej ręce przyniesione przez nas  intencje. O godzinie 13:00 uczestniczyliśmy w uroczystej Sumie Odpustowej ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wraz z parafianami, przybyłymi pieszymi pielgrzymami z Głogowa,   Rzeczycy, Grębocic i Kwielic. We Mszy Św. uczestniczyli też zaproszeni włodarze miejscowości, delegacje z wieńcami dożynkowymi oraz chór  „Beati Cantores”. Wielu kapłanów współcelebrowało Eucharystię, w tym także nasz przewodnik  Ksiądz Kanonik Ryszard Grabarski,  głównym celebransem był długoletni  były kustosz Sanktuarium  Ksiądz Kanonik Witold Pietscha.  Potem mogliśmy posilić się dzięki przygotowanemu przez naszego pielgrzymkowego kucharza świątecznym obiadem. Menu zawierało dwa dania: zupa kalafiorowa i karkówka z grilla z surówką. Na deser przepyszne ciasta upieczone przez pątników rowerowych jak i autokarowych.  O 15:30 wyruszyliśmy autokarem w powrotną drogę. Po powrocie jeszcze wspólna dziękczynna modlitwa  prowadzona przez ks. Ryszarda i podziękowanie Antkowi za wspaniałe kucharzenie i wsparcie w pilotowaniu większości naszych pielgrzymek.  Niecierpliwie czekamy na ostatnią już w tym sezonie pielgrzymkę do Żagania.