PIELGRZYMI W SZPROTAWIE

Już po raz kolejny parafianie mieli okazję przyjąć na obiad strudzonych pielgrzymów zdążających na Jasną Górę. 31 lipca o godz. 13:00 dotarli do Szprotawy pątnicy idący z Żar i Żagania pod hasłem „Być solą ziemi”. Przewodnikiem był ks. Rafał, a wspierający muzycznie ks. Szymon. Grupa licząca 30 pielgrzymów dołączy do 33 Pieszej Pielgrzymki „Głogów – Częstochowa” 2 sierpnia. Dotrą do Czarnej Madonny 12 sierpnia. Strudzonych pątników powitał ks. Adam. Następnie pątnicy wraz z zapraszającymi na obiad parafianami podążyli na posiłek. Znowu chętnych ugościć pielgrzymów było więcej niż pątników dlatego też każdy nakarmił mniej osób niż się przygotował. Niestety czas przeznaczony na odpoczynek był krótki, bo już o godz. 14:30 grupa wyruszyła w dalszą drogę. Ze Szprotawy dołączyło 5 osób w tym diakon Józef i kleryk Piotr. Niektórzy parafianie przeszli razem z pielgrzymami pewien etap drogi. Szprotawianie zapewnili o modlitewnym wstawiennictwie za pielgrzymów, a pielgrzymi obiecali wspomnieć nasze intencje kiedy dotrą do tronu Czarnej Madonny. 5 sierpnia została odprawiona w naszym kościele Msza Św. w intencji wszystkich, którzy otworzyli swój dom i serca dla pielgrzymów.