XXXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Dzisiaj obchodzimy święto Pierwszych Męczenników Polski z początku XI wieku – Patronów naszej diecezji. Krew ich przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie. Odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

1. W tym tygodniu patronują nam także :
  • w czwartek – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym  i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka;
  • w piątek – bł. Karolina Kózkówna, dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – grupa I Ks. Tomasza, tj. klasy A, B, C i D ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Wiechlice – dzisiaj po Mszy św. wieczornej, a pozostałe klasy w IV niedzielę miesiąca.

1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Ks. Dawida w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

1. Przyszła niedziela to także Patronalne Święto Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne – pamiętajmy też o modlitwie za powołanych i o powołania.

1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy z wypominkami za naszych zmarłych z ostatnich 12 miesięcy o godz. 17:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

1. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 16:30 w salce nad garażami.

1. Wspólnota „Źródło Wody Żywej” zaprasza w piątek na Mszę św. o godz. 18:00  oraz na adorację Najśw. Sakramentu do godz. 19:20.

1. Wyjątkowo w tym tygodniu nie będzie spotkania Oazy Dzieci Bożych.

1. Natomiast dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na renowację wejścia głównego do naszego kościoła.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

†      Krystyna Haraźna

Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo