XXXI Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu naszego kościoła.

1. Kończymy różańcowy październik – zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo różańcowe –    dzisiaj o godz. 17:00.

1. W poniedziałek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości swoich córek i synów. To ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Dla nas               są drogowskazami na drodze do wieczności, do domu Ojca:

–    Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00,  8:30,  10:00   i  o  godz.  18:00

–    w Śliwniku o godz. 9:30,   a w szpitalu o godz. 7:15

–    procesja na cmentarzu rozpocznie się o godz. 11:30 przy bramie,  po jej  zakończeniu  około  godz. 12:16  Msza św.  na  cmentarzu  za  zmarłych

–    starajmy się wszyscy zgromadzić na cmentarzu już o godz. 11:30,  zachęćmy naszych bliskich i krewnych, aby wszyscy przybyli na cmentarz przed rozpoczęciem procesji, abyśmy mogli czynnie w niej uczestniczyć,  a szczególnie we Mszy św.  i  modlić się za naszych bliskich zmarłych.

1. We wtorek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu będzie o godz. 16:00, w czasie którego będziemy się modlić za wszystkich zmarłych naszych parafian, a wspominać imiennie będziemy tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W sposób szczególny na to nabożeństwo zapraszamy rodziny, krewnych i przyjaciół tych osób, które odeszły do Pana w minionym roku.

1. W intencji zmarłych można ofiarować odpust: „Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz w dniach 1 – 8 listopada i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień”.

1. Wypominki za naszych zmarłych składamy do skarbony przy stoliku z prasą, a także w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy bramie wejściowej od godz. 10:00 do rozpoczęcia procesji.

1. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w kościele:

–    przez dwie pierwsze niedziele listopada w czasie Mszy św. zamiast kazania;

–    w dniach 2 – 6 i 8 listopada: codziennie rano o godz. 8:15  i  o godz. 17:15;

–    wypominki czytane będą zgodnie z datą i godziną, natomiast pozostałe beż daty będą czytanie w dniach 3 – 8 listopada w czasie Różańca św.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

–  w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół Paradyża, a spotkanie Przyjaciół Paradyża o godz. 16:00 w salce;

–  w piątek adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień, natomiast okazja do   spowiedzi od godz. 6:30 – 12:00  i   15:00 – 18:30  oraz w pozostałe dni tygodnia    pół godziny przed każdą Mszą św. – skorzystajmy ze spowiedzi i ofiarujmy Komunię św. za naszych bliskich zmarłych;

–   w sobotę o godz. 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP – Różaniec połączymy wypominkami, a odwiedziny chorych w domach jak zwykle, tylko Ks. Bartosz wyjątkowo w tym miesiącu nie odwiedzi swoich chorych.

1. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 11:30 w kościele.

1. Spotkanie dla pozostałych kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Dawida –  odbędzie się w przyszłą niedzielę według następującego planu:

–   klasy VIII a i b      ze szkoły nr 2  i  Społecznej       po Mszy św. o godz. 13:00

–   klasy VIII e i fg     ze szkoły nr 1               po Mszy św. wieczornej.

1. Nauki przed chrztem – ostatnie już przed świętami – rozpoczną się w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce nad garażami.

1. Biuro parafialne we wtorek wyjątkowo nie będzie czynne.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†        Eugeniusz Burnat

†        Danuta Nowomiejska