XXVII Niedziela zwykła – ogłoszenia św. Andrzeja Apostoła

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

1. Różaniec w naszym kościele odmawiamy:
  • w piątki o godz. 16:30
  • w niedziele o godz. 10:20.

1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca:
  • adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:00 do Mszy św.
  • okazja do spowiedzi będzie od godz. 16:05. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i praktykowania pierwszych piątków miesiąca.

1. Również w piątek będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

1. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 16:30 w salce  nad garażami przy ulicy Piastowskiej 5  –  wszystkich zainteresowanych  tymi  sprawami  serdecznie

1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa I, tj. klasy A, B, C i D ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Wiechlice w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a pozostałe klasy w IV niedzielę miesiąca.

1. W naszej parafii działa i modli się Wspólnota Żywego Różańca. Ale starsze pokolenie powoli się wykrusza, dlatego potrzeba nowych kandydatów, którzy by zastąpili odchodzących. Prosimy szczególnie tych, którzy modlą się na różańcu, aby włączyli się w naszą Wspólnotę. Obowiązkiem członka tej wspólnoty jest odmawianie codziennie dziesiątki różańca i udział we Mszy św. w intencji członków Żywego Różańca w I niedzielę miesiąca o godz. 8:00. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Krzysztofem.

1. Książka z intencjami na rok 2022 będzie dostępna od 2 listopada.

1. „Cicha taca” w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.

1. W związku z tym, że we wtorek w godzinach popołudniowych przyjedzie do naszego kościoła ogrzewanie, dlatego mężczyzn i nie tylko, prosimy o pomoc w zdemontowaniu starych poduszek w poniedziałek od godz. 10:00.