XXII DZIEŃ PAPIESKI

16 października obchodziliśmy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”.  Przed każdą Mszą Świętą mogliśmy wysłuchać homilię Św. Jana Pawła II dotyczącą rodziny. Można było  złożyć ofiary do puszki na edukację dla zdolnej ale ubogiej młodzieży włączając się tym samym w budowę żywego pomnika papieża Polaka.  Ponadto  o  godz. 17:00 w naszym  kościele został odmówiony  różaniec, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a po błogosławieństwie odbył się montaż słowno-muzyczny  wspominający rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Śpiewając „Barkę” zgromadzeni parafianie wyruszyli pod pomnik papieża i odmówili Litanię do św. Jana Pawła II. Dzień ten przygotowali księża wraz z parafianami.