VI Niedziela zwykła

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech działa w naszych sercach, a codzienność wypełni się dobrem.

1. We wtorek przypada święto patronów Europy – Św. Cyryla, mnicha i  Metodego, biskupa.

1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na Różaniec w naszym kościele 13 lutego, tj. w poniedziałek o godz. 8:15 w czasie, którego będziemy wypraszać ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i cierpiących. Natomiast spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Zbawczego Cierpienia w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym

1. Za zmarłych parafian, a szczególnie za tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy będziemy się modlić w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych  bliskich zmarłych.

1. Zapraszamy na pierwsze po feriach spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych. Oaza w piątek o godz. 19.00, a kandydaci, ministranci i lektorzy w sobotę na godz. 11.00 w salce nad garażami. Na to spotkanie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby spróbować swoich sił przy ołtarzu.

1. W przyszły piątek, tj. 24 lutego młodzież oazowa zaprasza na godzinę 18.00 na Eucharystię w rocznicę śmierci czcigodnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Będziemy modlić się o rychłą beatyfikację założyciela Ruchu Światło-Życie oraz prosić o dary Ducha Św. dla jego członków z racji rozpoczynającej się Kongregacji Odpowiedzialnych.

1. Poświęcenie świeć dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30 i spotkanie dla rodziców.

1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Ks. Dawida – odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Hospicja – zebraliśmy 1560 złotych, a na Zakony Kontemplacyjne – 1900 złotych i dzisiaj na prace renowacyjne w naszym kościele.

1. Komunikat o zbiórce na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Drodzy Diecezjanie,

w nocy z 5 na 6 lutego br. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, niedaleko granicy z Syrią. W tych dwóch krajach odnotowano największe zniszczenia, ale wstrząsy odczuli również mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Dla wielu mieszkańców krajów, które od lat borykają się z ogromnymi problemami, utrata dobytku czy zdrowia jest jak wyrok. Nie poradzą sobie bez pomocy z zewnątrz.

W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, zwracam się do Was z prośbą o wsparcie dla poszkodowanych przez kataklizm. Do modlitwy, którą w ich intencji zanosiliśmy do Boga podczas dzisiejszej Mszy św., dołączmy również wsparcie finansowe.  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, a uzyskanie w ten sposób środki trafią do potrzebujących.

Serdecznie dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ten znak solidarności z cierpiącymi. Wdzięczny za wszystkie dowody Waszej wrażliwości na ludzką biedę, ogarniam Was pasterską miłością i z serca błogosławię.

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Tadeusz Czeczko

†     Andrzej Czerwoniak

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…