VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia     z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w piątek.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych:

–       w niedziele po Mszy św.

–       w piątki o godz. 16:30.

1. We wtorek przypada święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – patrona Polski.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli Dni Krzyżowe.

1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie wszystkich zainteresowanych w poniedziałek o godz. 16:30, natomiast Grupa Biblijna w środę o godz. 16:30 do salki nad garażami.

1. Apostolat Zbawczego Cierpienia wszystkich doświadczających cierpienia i nie tylko zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej w salce w Domu Katechetycznym.

1. Wspólnota modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na Wigilię Zesłania Ducha Świętego dnia 27 maja w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00, zakończenie Apelem Jasnogórskim około godz. 21:00. Szczegółowy program będzie dostępny na plakacie.

1. Kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Ks. Dawida – zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej do salki nad garażami.

1. Natomiast wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas VIII – grupa Ks. Tomasza – zapraszamy na spotkanie również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w kościele.

1. Członków Parafialnej Grupy Pielgrzymkowej wyjeżdżających na Szlak wokół Tatr zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

1. Wyjazd „Seniorów” na turnus wypoczynkowy do Ustronia Morskiego w sobotę o godz.  10:00  z parkingu koło Pepco.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na renowację ambony z naszego kościoła.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Stanisław Matuszak

†      Tadeusz Hanusek

†      Romualda Duchniewicz

†     Zbigniew Korban

†     Eugeniusz Szeremeta

†     Grażyna Zaremba

†     Stanisław Kieler

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…