V Niedziela zwykła

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.

1. Msza św. w piątek w naszym kościele o godz. 17:00.

1. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, które w naszych parafiach łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych.   Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości i czynnego działania wobec cierpiących, chorych i osamotnionych, wobec tych, których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w czasie Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwa  będziemy się modlić w intencji wszystkich chorych  w naszych parafiach, a obecnym udzielimy Sakramentu chorych.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Hospicja, natomiast taca w przyszłą niedzielę jak zwykle będzie przeznaczona na renowację ambony w naszym kościele.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Ryszard Gajewski

†      Genowefa Hałajko

†      Stefan Kubera

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…