ROWEREM DO BOŻEGO GROBU

14 kwietnia 2018 roku odbył się Wielkanocny Rajd Rowerowy do Bożego Grobu w Żaganiu. O godz. 8:30 grupa 9 pielgrzymów z naszej parafii pod duchową opieką ks. Proboszcza Ryszarda wyruszyła  do Bożego Grobu. Trasa liczyła 64 km.

Pierwszy etap do Brzeźnicy, tam  zjeżdżali się wszyscy uczestnicy rajdu:  z Żagania, Żar, Szprotawy,   Zielonej Góry i z okolic.  Na pielgrzymów czekała kawa i ciasto oraz wspaniała gościnność parafian i mieszkańców  wraz z ks. Pawłem Brykiem   i wójtem .  Rozdano koszulki z logo rajdu. Przystanek odbył się przy kościele pw. św. Marii Magdaleny. Patronka parafii została wybrana przez organizatorów, gdyż to ona była wspomniana w Ewangelii jako ta, która pierwsza biegła o poranku do Bożego Grobu.

Po modlitwie i błogosławieństwie ks. Pawła Bryka  w asyście policji wszyscy wyruszyli do Kaplicy Bożego Grobu przy kościele pw. Nawiedzenia NMP w Żaganiu.  O godz. 13:00 zostało Liturgiczne przywitanie wszystkich pielgrzymów. Potem wielkanocny żurek. Najważniejszym punktem rajdu była Eucharystia koncelebrowana przez 6 kapłanów, przewodniczył gospodarz miejsca ks.  Kan dr  Jarosław Stoś.  Współorganizatorami byli również ks. Jędrzej Polak i ks. Dariusz Wytrykowski.  Na zakończenie błogosławieństwo i namaszczenie olejkiem nardowym.

Ostatni etap to 27 km do Szprotawy przez Rudawicę.