Niedziela Misyjna – ogłoszenia

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne, za które serdeczne dziękujemy.

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich bez wyjątku zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego  wokół Maryi Kościoła w piątki o godz.  16:30  i  w niedziele o godz. 10:20.

1. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych dzisiaj o godz. 17:00  na cmentarzu komunalnym przy ul. Warszawskiej. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych.

1. W piątek przypada dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętając o modlitwie w jego intencji wypraszajmy potrzebne dla niego łaski.

1. Również w piątek zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe o godz. 19:00 w salce nad garażami.

1. Natomiast dzieci zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych do salki nad garażami w sobotę o godz. 14:30.

1. Chłopców, którzy chcieliby pełnić służbę przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. 17:00.

1. „Jest rzeczą świętą i chwalebną modlić się za zmarłych” – pamiętajmy o wypominkach za naszych zmarłych. Wypominki wraz z ofiarą składamy do skarbony na półce z prasą przy wyjściu z kościoła.

1. Procesja w uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu rozpocznie się przy Kaplicy o godz. 10:00, a po jej zakończeniu około 10:24  zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych zmarłych.  Natomiast na cmentarzu komunalnym przy ul. Warszawskiej procesja rozpocznie się jak zwykle przy bramie o godz. 11:30, a po jej zakończeniu około godz. 12:18  zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych zmarłych.

1. Przypominamy, że spotkanie dla kandydatów do bierzmowania –  grupa  II    Ks. Tomasza   –    odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej :
  • Klasa VIII E i FG ze Szkoły Podstawowej nr 1
  • Klasa VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2
  • Klasa VIII ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Bukowiny.

1. Kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer Wymagany prawem liturgicznym kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 5 listopada 2022 r. w trybie stacjonarnym w Zielonej Górze. Forma kursu: jednodniowy, od godziny 9.00 do 16.00. Koszt kursu: 300 zł przesłać na konto: 72 1020 5402 0000 0502 0312 7545, Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. E. Stein, ul. Bułgarska 30; 65-647 Zielona Góra. Szczegółowe informacje pod linkiem       http://www.ift.zgora.pl/index.php/kursy/kursy-audiowizualne

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Krystyna Cudyk

†      Jadwiga Watras