IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces,   który dokonuje się w nas nieustannie.

1. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP w tym roku wyjątkowo obchodzimy w poniedziałek, tj. 20 marca. Chociaż nie jest to tak zwane „święto nakazane”, to ze względu na uroczystość zachęcamy do udziału we Mszy św., by prosić tego możnego patrona o potrzebne łaski szczególnie dla mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców i dziadków, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

1. Droga krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych rano o godz. 8:15, a wieczorem dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:15
  • w Śliwniku po Mszy św. o godz. 16:00.

1. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt prócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Tych, którzy chcieliby  włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji prosimy o wpisanie się do Księgi Duchowej Adopcji wyłożonej na stoliku przy wyjściu głównym z kościoła i zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę na Mszę św. o godz. 9:00. Obok księgi Duchowej Adopcji na stoliku znajdują się też foldery dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które możemy zabrać do domu.

1. Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu zaprasza wszystkie Panie na doroczne Wielkopostne Czuwanie dla Kobiet, które w tym roku ma tytuł „Jak szum wielu wód” GŁOS MOJEGO SERCA. Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 16:00. Konferencję podczas spotkania wygłosi Justyna Wojtaszewska, posługę uwielbienia poprowadzi Wspólnota Ewangelizacyjna Syjon.

6.   Zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VIII, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. Jest to propozycja szczególnie dla tych, którzy w piątki z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie. Natomiast od godz. 15:30 będzie okazja do spowiedzi dla tej młodzieży.

1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszym kościele o godz. 17:00.

1. Przypominamy, że dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Ks. Dawida – po Mszy św. wieczornej w salce.  Natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII   –  grupa  II Ks. Tomasza   –    w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej :
  • Klasa VIII E i  FG  ze Szkoły Podstawowej nr 1  oraz  ze Szkoły nr 2
  • Klasa VIII ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Bukowiny.

1. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert „Pieśni Pasyjnych” w wykonaniu chóru „OCTAVA” z Żagania.

1. Nauka przed chrztem w piątek po Mszy św. wieczornej, a w sobotę o godz. 17:00 w salce w Domu Katechetycznym koło kancelarii.

1. W wyjściu bocznym są do nabycia świece wielkanocne po 20 złotych – ofiary z dystrybucji świec przeznaczone będą na pomoc dla seniorów.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Jan Karpiński

†      Janina Korczyńska

†      Adela Krzykowska

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…