I Niedziela Wielkiego Postu

1. Środą Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Dziś przypada jego pierwsza niedziela. Warto przy tej okazji przypomnieć słowa Jana Pawła II, które są ciągle aktualne: „Rozpoczynający się czas jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi”, a szczególnie na Ukrainie.

1. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali.

1. Droga krzyżowa w piątek:

–       dla dzieci o godz. 16:30

–       rano dla dorosłych o godz. 8:15, natomiast wieczorem dla  młodzieży i dorosłych o godz. 17:15,

–       w Śliwniku po Mszy św. o godz. 16:00.

1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00, natomiast w  Śliwniku  o    9:15  rano.

1. W Wielkim Poście po Komunii św. w piątek odmawiamy modlitwę „Oto ja,  o dobry Jezu”  i  za odmówienie tej modlitwy można uzyskać zupełny.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

–   w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa; a spotkanie    Przyjaciół Paradyża o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym;

–   w piątek całodzienna adoracja, którą zakończymy o godz. 16:20 oraz okazja do spowiedzi:  6:30 – 12:00  i  15:00 – 18:30;

–   w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

1. Wspólnota Modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej.

1. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:30 w czasie, której odbędzie się błogosławieństwo książeczek oraz spotkanie.

1. Wspólnota modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na Seminarium Nowego Życia – rozpoczęcie dnia 31 marca 2023 r. Zainteresowane osoby prosimy o wrzucenie karteczki z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu do skrzyneczki pod chórem – tam gdzie składamy intencje modlitewne.

1. Kościół w okresie Wielkiego Postu zachęca nas wszystkich do modlitwy, zachowania postu, a także do jałmużny – pamiętajmy o skarbonce „Mój jeden złoty dla najbiedniejszych”, która znajduje się na ostatnim filarze, przy wyjściu głównym z kościoła po stronie przeciwnej niż stolik z prasą.

1. Jest organizowana pielgrzymka do sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w I czwartek miesiąca, tj. 2 marca, br. o godz. 7:30, a koszt wynosi 100 zł. Zapisy w zakrystii albo pod numerem telefonu: 697 517 118.

1. Pięciodniowy kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 27 lutego,  a nauki rozpoczynać się będą każdego dnia Mszą św. wieczorną o godz. 18:00.

1. W przyszłą niedzielę jak zwykle „cicha taca” jest przeznaczona na prace renowacyjne przy wejściu głównym do kościoła. Natomiast przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiary na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

1. Natomiast dzisiaj przy wyjściu z kościoła będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Bogdan Krupa

†      Tomasz Mateńko

†      Janina Wójciszyn

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…