Ks. Proboszcz Ryszard Grabarski

Tel. 68 376 25 15 lub 510 945 033
E-mail: parafia.szprotawa@neostrada.pl

Ks. Ryszard Grabarski został proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Szprotawie w 2005 roku. Kieruje działaniami Parafialnego Zespołu Caritas oraz Poradnictwa Rodzinnego. Opiekuje się wspólnotą Żywego Różańca. Kapelan w szpitalu. Promotor: Parafialnego Klubu Seniora, Rowerowej Grupy Pielgrzymkowej „50-plus”. Opiekun Nadzwyczajnych Szafarzy i dorosłych lektorów.

Ks. dr Jacek Błażkiewicz

Tel. 68 376 30 25
Ks. Jacek Błażkiewicz pracuje jako katecheta w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie. Jest opiekunem Koła Przyjaciół Paradyża, wspólnoty modlitewnej SYCHAR, dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Prowadzi scholę dziecięcą oraz zespół grający na spotkaniach Wspólnoty SYCHAR oraz w kościele.

Ks. mgr Damian Drop

Tel. 68 376 30 25
Ks. Damian Drop pracuje jako katecheta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie. Jest opiekunem ministrantów i lektorów oraz prowadzi Oazę Dzieci Bożych i młodzieżową. Przygotowuje kandydatów do bierzmowania.

Ks. mgr Bartosz Orlicki

Tel. 68 376 30 25
Ks. Bartosz Orlicki pracuje jako katecheta w popularnym „Rolniczaku” w Henrykowie. Jest opiekunem Apostolatu Zbawczego Cierpienia, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Grupy Biblijnej i Wspólnoty Krwi Chrystusa. Przygotowuje kandydatów do bierzmowania.