Ks. Proboszcz Ryszard Grabarski

Tel. 068 376 25 15
E-mail: parafia.szprotawa@neostrada.pl

Ks. Ryszard Grabarski został proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Szprotawie w 2005 roku. Kieruje działaniami Parafialnego Zespołu Caritas oraz Poradnictwa Rodzinnego. Opiekuje się wspólnotą Żywego Różańca.Kapelan w szpitalu. Promotor: Parafialnego Klubu Seniora, Rowerowej Grupy Pielgrzymkowej „50plus”. Opiekun Nadzwyczajnych Szafarzy i dorosłych lektorów.

Ks. mgr Stanisław Horodecki

Tel. 068 376 41 21

Ksiądz emeryt.

Ks. lic. mgr Tomasz Sałatka

Tel. 68 376 30 25
Ks. Tomasz Sałatka pracuje jako katecheta w w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. Jest opiekunem Koła Przyjaciół Paradyża, wspólnoty modlitewnej SYCHAR,dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Prowadzi scholę dziecięcą oraz zespół starszych grających na spotkaniach Wspólnoty SYCHAR, a także w kościele.

Ks. mgr Łukasz Sławiński

Tel. 68 376 30 25
ks. Łukasz Sławiński pracuje jako katecheta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie. Opiekun ministrantów i lektorów, Oaza Dzieci Bożych i oaza młodzieżowa. Przygotowuje kandydatów do bierzmowania – grupa młodsza.

Ks. mgr Bartosz OrlickI

Tel. 68 376 3025

Ks. Bartosz Orlicki pracuje jako katecheta w popularnym "Rolniczaku" w Henrykowie. Jest opiekunem Apostolatu Zbawczego Cierpienia, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego,  Grupy Biblijnej i Wspólnoty Krwi Chrystusa. Przygotowuje kandydatów do bierzmowania - grupa starsza.